Клас напруги 1 та 2
Для організацій різних форм власності тарифи встановлює спеціальний регулятор - Національна Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). Тарифи на електроенергію для юридичних осіб досить динамічні.Актуальні цифри для будь-якого підприємства в Україні безпосередньо залежать від постачальника послуг - від того, який оператор системи розподілу (ВСР) займається його обслуговуванням. Тарифи для юридичних осіб:
- розрізняються по областях;
- розраховуються щоквартально (можуть періодично переглядатися);
- встановлюються окремо для 1 і 2 класів напруги
Класи споживачів електроенергії
Споживачі 1 класу напруги:
Отримують електричну енергію від мереж оператора системи розподілу на електроустановки споживача на межі балансової належності з рівнем напруги 27,5 кВ і вище;Приєднані до шин електростанцій (за винятком суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел, а саме по енергії сонячного випромінювання, біогазу, біомаси, енергії вітру і мікро-, міні- і малими гідроелектростанціями);
Є промисловими підприємствами із середньомісячним обсягом споживання електричної енергії 150 млн. КВт.год і більше на технологічні потреби виробництва, незалежно від ступенів напруги на межі балансової належності.
Споживачі 2 класу напруги:
До 2 класу відносяться споживачі, які отримують електричну енергію на межі балансової належності з рівнем напруги нижче 27,5 кВ.
Тариф на розподіл електричної енергії для юридичних осіб АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" для:
1-го класу напруги - 9,338 грн / МВт × год без ПДВ;
2-го класу напруги - 69,792 грн / МВт × год без ПДВ.
Наприклад, при дозволеній потужності 3200 кВА (2944 кВт), щомісячна різниця становить більше 1 млн. грн (з ПДВ).
Для оптимізації витрат на споживання електроенергії підприємства можливий перехід з 2-го на 1-й клас напруги за умови зміни схеми приєднання підприємства до зовнішніх електричних мереж.
ТОВ "МСК СИНЕРГИЯ" пропонує послуги:
- проведення аналізу існуючої схеми приєднання підприємства до зовнішніх електричних мереж;
- розробки можливих варіантів перекладу (приєднання) на більш високий клас напруги;
- визначення орієнтовної вартості перекладу підприємства на більш високий клас напруги, а також визначення основних економічних показників по переводу підприємства на вищий клас напруги;
- заходів для підвищення енергоефективності та енергозбереження підприємств.
Етапи переходу на 1 клас напруги
- Заявка та документи. Ви звертаєтеся в нашу компанію і надаєте таку інформацію:
- однолінійну схему електропостачання підприємства;
- паспорт точки розподілу електричної енергії;
- систему розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін;
- річне споживання електричної енергії.
- Розрахунок. Ми розраховуємо вартість необхідного обладнання для переходу на 1 клас напруги, розмір щомісячної економії, термін окупності проекту (зазвичай не перевищує 4 роки).
- Підготовка документів. Допомагаємо підготувати документи для подачі заявки на отримання нових технічних умов у ВСР для нового підключення.
- Проектування. Розробляємо всі необхідні розділи проектно-кошторисної документації (лінійна частина і модернізації підстанції) приєднання об'єкта до зовнішніх електричних мереж, узгоджуємо проект з ВСР та іншими зацікавленими сторонами.
- Будівельно-монтажні роботи. Виконуємо повну комплектацію об'єкта відповідно до проекту, виходячи з оптимального співвідношення ціна / якість виробів. Виконуємо будівельно-монтажні роботи лінійної частини по підключенню об'єкта до зовнішніх електричних мереж, роботи з модернізації підстанції згідно діючих нормативних документів.
- Випробування електрообладнання. Проводимо випробування силами власної ЕТЛ, перевірку, видачу протоколів.
- Здача об'єкта в експлуатацію. Виконуємо пуско-налагоджувальні роботи на об'єкті.
- Укладання договорів на розподіл електричної енергії. Надаємо допомогу в підготовці необхідного пакета документів для укладення замовником договорів на розподіл та постачання електричної енергії.
Переходьте на 1 клас напруги, істотно скорочуючи витрати свого підприємства на оплату за транспортування електроенергії.